Dekoracje i ozdoby na tortach

Dekoracje i ozdoby na tortach

Torty kojarzą się nam nie tylko ze słodkością, ale także, a może i przede wszystkim wspaniałą kompozycją wizualną, o czym nie możemy zapominać. I naprawdę trzeba przyznać, że dziś pod względem dekoracji tortów mamy naprawdę bardzo wielki wybór, a wybierać możemy choćby pomiędzy masami lukrowymi, opłatkami ozdobnymi, czy też przygotowanymi na specjalne okazje figurkami cukierniczymi.

Jeśli należysz do ludzi, którzy nie boją się wyzwań, a w dodatku masz nosa tak do wypieków ciast, jak i wszelkich dekoracji, to z takimi ozdobami poradzić sobie powinnaś osobiście. Obecnie nie powinniśmy mieć problemów z tym, aby znaleźć przepisy dotyczące przyrządzenia mas cukrowych, jak i wykonania z nich wszelkich dekoracji. A uformować z nich możemy niemal wszystko, bo masa cukrowa ma o do siebie, że w formowaniu jest łatwa i przyjemna niczym plastelina.

Niemniej jednak nie oznacza to tego, że nie możemy dziś kupić ozdób, które są już ukończone. Takie ozdoby do tortu znajdziemy w niemal każdym sklepie z artykułami dekoracyjnymi, jak i w cukierniach, które bogate są w opłatki, czy figurki wykonane z masy marcepanowej. Dlatego, jeśli nie mamy czasu lub po prostu umiejętności, aby takie dekoracje tortowe przygotować, jak najbardziej jest z oferty takich punktów skorzystać. Inną kwestią jest fakt, że w cukierniach możemy zamówić gotowe kompozycje ciast i tortów, za które słono jednak zapłacimy.

Jak w związku z tym widzimy w aspekcie dekoracji tortów, ciast, babeczek i innych pyszności zaliczanych do wypieków nie możemy narzekać, bo mamy dziś naprawdę duże pole do popisu. Niezależnie od tego, czy same takie ciasto przygotujemy, czy je zamówimy rodzina, czy goście na przyjęciu powinni poczuć się nim zachwyceni.

2 thoughts on “Dekoracje i ozdoby na tortach

  1. Przygotowanie masy dekoracyjnej jest naprawdę proste, ale co zrobić, aby ta nie zastygała tak szybko? Czy jest na to jakiś skuteczny sposób?

  2. Spróbuj ją wstawić na kilka sekund (dosłownie 3-4 do mikrofali). A tak w ogóle to znacznie lepiej jest postawić na masę plastyczną, która lepiej nadaje się do dekoracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *