Koszty tortu weselnego

Koszty tortu weselnego

Wesele kojarzy się nam przede wszystkim ze szczęściem i dobrą zabawą. Jest tak, jeżeli spoglądamy na nie z punktu widzenia zaproszonego gościa. Inaczej sytuacja ma się wtedy, kiedy to my takie wesele organizujemy. Wówczas poza stresem i nerwami musimy liczyć się z każdym groszem, bo takie przyjęcie to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jaką część tych wydatków stanowi tort weselny, którego podczas wesela nie może przecież zabraknąć?

Trudno jest na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, ale średnio ceny wahają się od 30 do 40-50 zł za kilogram takiego ciasta. W takiej sytuacji licząc oczywiście w zaokrągleniu, za tort na 70-80 osób musielibyśmy zapłacić minimum 400 złotych, choć częściej jest to kwota 100-200 złotych wyższa. Jednak na ogół wesela są znacznie większe i liczą co najmniej 150 gości. Jak nie trudno oszacować za taki tort musielibyśmy wtedy zapłacić około tysiąca. Powstaje w związku z tym pytanie, dużo to, czy mało?

To pytanie pozostawiamy bez odpowiedzi, bo jednoznacznie odpowiedzieć się nie da. Dodajmy jednak, że jest to cena, która nie bierze pod uwagę większej dekoracji tortu. Za takie dodatki, jak chociażby figurki cukrowe będziemy zmuszeni bowiem dopłacić, choć nie będzie to wielki wydatek i zamknie się raczej w kręgu kilkudziesięciu złotych.

Jeśli mówimy tutaj o takich dodatkach, to najczęściej na samym szczycie takiego tortu znajdują się figurki symbolizujące Państwa Młodych. Dodatkowo możemy zdecydować się na jakiś jubileuszowy napis lub udekorować go kwiatami.

Najlepiej jest w tej sprawie skontaktować się z cukiernią i wypytać cukierników o wszystkie szczegóły takiego zamówienia. W ten sposób unikniemy niechcianych i zarazem przykrych niespodzianek.

3 thoughts on “Koszty tortu weselnego

  1. Koło tysiąca na średnie wesele na pewno na tort wydamy. Nie jest to mało, ale samo wesele kosztuje naprawdę dużo, a więc w ogólnym rozrachunku nie wygląda to tak tragicznie.

  2. 50 zł/kilogram to już biorą naprawdę renomowane cukiernie. Średnio zapłacić możemy nawet dwukrotnie mniej, ale po takim torcie nie możemy się wiele spodziewać. Z drugiej strony w zasadzie nikt poza Parą Młodą całości nie widzi.

  3. Oj chyba lepiej jest zapłacić 100-200 złotych więcej i mieć pewność, że dostaniemy tort, jakiego się spodziewaliśmy. Czy to tak dużo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *