Rodzaje dekoracji na tort

Rodzaje dekoracji na tort

Torty mogą mieć naprawdę wiele rodzajów. Po pierwsze możemy je podzielić ze względu na rangę uroczystości i wymienimy tu choćby torty weselne, czy też urodziwe. Drugi podział może stanowić ich wielkość, bo jak dobrze wiemy, wyróżniamy tutaj ciasta jednopiętrowe, -dwu, -trzy, a nawet czteropiętrowe lub wyższe. Oczywiste jest to, że im wyższy jest tort, tym wyższa jest jego cena. Jak jeszcze można je podzielić?

Z pewnością moglibyśmy to zrobić ze względu na dekorację tortu, choć o taki podział jest bardzo trudno, bo w większości przypadków na tortach znajdziemy połączenie kilku dekoracji. Podzielić możemy natomiast same ozdoby tortowe, a oto jak się taki podział prezentuje.

Na pierwszym miejscu powinniśmy umieścić tanie i szeroko dostępne na rynku opłatkowe dekoracje na tort. Za ten rodzaj dekoracji zapłacimy kilkanaście złotych, a co ważne ich różnorodność sprawi, że na pewno znajdziemy coś, co będzie adekwatne do podstawy organizowanego przez nas przyjęcia. Najczęściej takie opłatki zawierają postaci z kreskówek czy bajek, a więc najbardziej odpowiadają dzieciom. Jeśli się postaramy, to jednak znajdziemy także te znacznie bardziej neutralne i poważne.

Drugą dekoracją, o której trzeba wspomnieć, są figurki na tort. Niezależnie, czy są to produkty sztuczne, czy też te przygotowane z masy lukrowej, warto jest na nie stawiać. Często jednak od tego pomysłu odwodzi nas ich koszt, bo nie należą do najtańszych. Przynajmniej jest tak w przypadku figurek cukrowych stworzonych do spożycia, bo te sztuczne są stosunkowo tanie.

Na tortach, rzadziej na ciastach spotykamy także świeczki, wulkany, pochodnie, fontanny i inne tym podobne elementy, która wzbogacają całą kompozycję i ją uatrakcyjniają. Tutaj koszt zależny jest od ich wielkości oraz ilości.
Karolcia: Ozdób jest dziś mnóstwo, co oczywiście nie może dziwić. Lepiej jest jednak większość wykonać osobiście. Ewentualnie tylko jakieś figurki zakupić, choć też niekoniecznie.

2 thoughts on “Rodzaje dekoracji na tort

  1. Ozdób jest dziś mnóstwo, co oczywiście nie może dziwić. Lepiej jest jednak większość wykonać osobiście. Ewentualnie tylko jakieś figurki zakupić, choć też niekoniecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *