Świeczki urodzinowe na każdą okazję

Świeczki urodzinowe na każdą okazję

Tort to ciasto, które kojarzy się nam z urodzinami i solenizantem. Oczywiście bardzo ważne jest to, jak taki tort smakuje, ale jednak jego nieodzownym i zarazem najważniejszym elementem są świeczki. Dziś mogą mieć one różne formy. Jedni z nas wbijają ich tyle, ile lat ma sam solenizant. Inni natomiast decydują się na cyfry, które symbolizują wiek jubilata. Jedno jest jednak pewne. Świeczki na torcie urodzinowym muszą się znaleźć, bo w innym wypadku nie będzie to prawdziwy tort. Wszystko natomiast po to, aby jubilat mógł je zdmuchnąć, bo w innym wypadku jego życzenia się nie spełnią. Jednak świeczki znajdziemy nie tylko na tortach urodzinowych. Ich pochodne, a więc tak na przykład fontanny czy wulkany wbijane są między innymi na tortach weselnych.

Obecnie świeczki stanowią niejako dekorację tortów, co nie może dziwić, gdyż ich wygląd rzeczywiście robi wrażenie. Oczywiście inaczej wyglądają świeczki dla chłopców, inaczej dla dziewczynek, a jeszcze inaczej te, które trafiają na jubileusze osób dorosłych. Najbardziej ozdobione są świeczki dziecięce, gdyż pełno na nich kolorów, postaci z bajek, komiksów czy gier. Świeczki dla osób dorosłych są bardziej stonowane.

Rodzaj świeczek bardzo często uzależniony jest od tego, jak wiele miejsca mamy na torcie oraz tego, ile powinniśmy ich ustawić. Niekiedy ozdoby cukiernicze zajmują tak wiele miejsca, że ustawienie kilkunastu, a już na pewno kilkudziesięciu świeczek nie jest możliwe. Wówczas najlepiej jest zdecydować się na świeczki odwzorowujące cyfry.

Niezależnie od tego, na jakie świeczki się zdecydujemy, wcześniej powinniśmy się bardzo dokładnie zaznajomić z ofertą akcesoriów urodzinowych w sklepach z dodatkami. Na pewno znajdziemy tam tak świeczki, jak i szereg innych ozdób, które uatrakcyjnią nasz tort.

One thought on “Świeczki urodzinowe na każdą okazję

  1. To, na jakie świeczki się zdecydujemy, chyba nie jest takie ważne. No inaczej jest może w przypadku dzieci, bo tam im jest ich więcej tym lepiej. Dzieciak ma po prostu większa frajdę podczas ich zdmuchiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *